Alanya Marina

Alanya Marina ve Alanya Yat Limanı adında iki farklı yatların barınabildikleri nokta bulunmaktadır. Alanya Marina şehir merkezinde kıyı ile kızıl kule arasında kalan noktada bulunmaktadır. Limana şehir içerisinden ulaşmak kolaydır. Yatların demir atabildikleri bir nokta olmasının yanında Alanya’nın gece hayatının kalbinin attığı yer olması da bölgeyi cazip bir hale getirmektedir. Özel turlar ve yatlar için güvenilir bir barınma noktasıdır.

Alanya Marina Yüz Ölçümü

Alanya Marina bulunduğu konum itibariyle toplam 66 bin metre karelik bir yüz ölçümüne sahiptir. Marina içerisinde akaryakıt istasyonu, yangın tesisatı, yüzme havuzu, güvenlik, tuvalet, araç otoparkı, telefon, elektrik, duş ve kablosuz internet gibi birçok hizmet düzenli olarak verilmektedir.

Alanya Marina Kapasitesi

Alanya Marina hem denizde hem de karada yatların ve teknelerin barınmasına yardımcı olmaktadır. Deniz kapasitesi 275 metre olan marinaya en uzun 30 metre uzunluğunda yatlar yaklaşabilmektedir. Kara kapasitesi 200 olan marinada en bakımından 7,20 metrenin üzerinde olanlar çekilememektedir. Aboneliği olmayanlar rezervasyon alarak yatlarını buraya bağlayabilmektedir.

Alanya Marina Bölgesi

Kızıl Kule ile Alanya Merkez arasında kalan yat limanı aynı zamanda şehrin en gözde noktasıdır. Bölgede bulunan diğer limanlardan farklı olarak temalı teknelerde burada yer almaktadır. Limanın etrafında çok sayıda gece kulübü bulunmaktadır. Yat limanın gelen kruvazör gemilerine de yaklaşma imkanı sunan özel bir iskeleye sahiptir.

Alanya Marina Fiyat Tarifesi

Alanya Marina’ya yatlarını bağlamak isteyenler ücret bilgisi ile marina yönetimiyle bağlantıya geçmesi gerekmektedir. Yatın ismi, genişliği, eni, boyu, tipi gibi detaylar verildikten sonra size uygun fiyat bilgisi iletilecektir. Sözleşme imzalamak içinse yata ait resmi ruhsat ve geçerli bir sigorta belgesinin de sunulması gerekmektedir.

Alanya Marina İletişim

+90 242 511 34 00 veya +90 242 512 12 19 numaraları üzerinden arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz

Yorum Yap